26 mei 2026
Schriftelijke vragen Blauw gespoten hanen bij voetbalwedstrijden HVV ODB
Aan de voorzitter van de gemeenteraad,
De Dierenambulance ontving op 16 mei een melding over een blauwgespoten haan die gedesoriënteerd rondliep bij voetbalclub ODBi en die bij Vogelopvang De Wulp moest worden verzorgd. Volgens berichtgeving op 21 mei van het AD en Dagblad070 (zie bijlage) zou het dier zijn gebruikt tijdens een kampioensviering. Daarbij zou ook vuurwerk zijn afgestoken. Door ‘supporters’ van de voetbalclub blijken geregeld geverfde hanen te worden losgelaten. De Dierenambulance is in haar reactie duidelijk dat dit onacceptabel is en dat dit ten koste gaat van het dierenwelzijn.
Overeenkomstig art. 32 van het Reglement van orde stelt het raadslid Robert Barker, Partij voor de Dieren, de volgende vragen:
Heeft de gemeente contact gehad met ODB en de Dierenambulance over het verven en uitzetten van hanen? Zo ja, kan de gemeente hier nadere informatie over geven? Zo nee, is de gemeente bereid dit alsnog te doen?
Het is niet de eerste keer dat ‘supporters’ van ODB hanen verven en loslaten rond wedstrijden.
Is het college het met de Partij voor de Dieren eens dat het volstrekt onacceptabel is dieren zo in te zetten ter vermaak?
Is het college het eens dat dieren niet moeten worden ingezet om een overwinning bij voetbal te vieren?
Is het college bereid om ODB op te roepen om hier actie op te ondernemen om dit in de toekomst te voorkomen?
Wat vindt het college ervan dat naast het verven en loslaten van de hanen de 'supporters' ook vuurwerk af hebben gestoken wat naast dat het illegaal is ook nog meer negatieve gevolgen heeft voor het dierenwelzijn?
Is het college bereid ODB op te roepen om bij te dragen aan de kosten voor het opvangen en verzorgen van de haan, bijvoorbeeld door middel van een donatie aan de Vogelopvang De Wulp?
Robert Barker
Partij voor de Dieren